Stojany na drevo

Okolo krbu nebo kamen se často potýkáme s neustálou potřebou úklidu. Vytvoření zbytečného nepořádku zabráníme tím, že dřevo umístíme do vhodného stojanu. Nebude se povalovat po zemi a okolí krbu bude rázem vypadat mnohem elegantněji. Bonusem se stane to, že nezakopneme o povalující se polínka. Zajímavý kousek vytvoří příjemné zátiší s ohněm a interiér perfektně doplní svým krásným vzhledem.

Polínka pěkně pohromadě

Stojany na dřevo udrží polínka pěkně pohromadě, okamžitě k použití. Podobu mohou mít různorodou. Už při pořizování bychom měli dbát nejen na vzhled, ale především na praktičnost a funkčnost. Vybíráme stojan, který se nám hodí do interiéru a zároveň pojme dostatečný počet polínek pro naše potřeby. Když do něj umístíme stěží několik polínek, bude opravdu jen na okrasu. Nejoblíbenější jsou stojany kovové.

Malé i velké stojany

Malý stojan nepobere moc dřeva, ale je elegantní a může mít neotřelý design. Často se setkáme se speciálním koši, které opravdu slouží jako stojany a ne k přenášení dřeva, na to by byly příliš těžké. Jejich drátěné stěny propustí samozřejmě více nepořádku na podlahu. Jsou ale také více estetické.

Čas od času musíme stojan vyprázdnit a vyčistit. Měl by stát na nožičkách, abychom ho nemuseli přemísťovat na každé zametání nebo vytírání. Do velkého stojanu nemusíme dřevo tak často doplňovat, zabere ale více prostoru. Pokud cítíme potřebu se stojanem častěji manipulovat, zvolíme ten na kolečkách. Interiérový stojan není nutno nahoře zavírat, dřevo by mělo mít co největší přístup vzduchu.

Multifinkční pomocník

Stojany na dřevo mohou plnit více funkcí. Háčky po stranách poslouží k zavěšení krbového náčiní. Polička na ochranné rukavice a zápalky se také bude hodit. Při nákupu se neunáhlete a zkuste najít praktického pomocníka, který k vám domů ideálně zapadne.

Medený kôš na drevo Baumax KS-10

Praktický medený kozubový kôš na drevo.
Základné vlastnosti

Druh: kozubové koše na drevo
Dĺžka (mm): 370
Šírka (mm): 570
Hmotnosť (kg): 8,6
Farba: meď
Výška (mm): 700

Cena v čase recenzie: 64,58 €

Prístrešok na drevo so sedlovou strechou

Klasický drevený regál na uskladnenie palivového dreva. Poskytuje vhodné podmienky na sušenie a správne skladovanie palivového dreva. Okrem funkčnosti – ako je ochrana pred dažďom alebo snehom, je jeho estetický dizajn zárukou, že stojan bude aj elegantným doplnkom každej záhrady.

Cena v čase recenzie: 140,25 €

Vozík na drevo pre záhradný krb

Ak sa počas chladných zimných večerov radi zohrievate pri krbe a vytvárate si nielen teplo, ale aj romantickú atmosféru, potom potrebujete aj správne nástroje, aby ste si mohli vychutnať čarovný večer a pohodlie plápolajúceho ohňa. Dokonalé riešenie ponúka výrobok od spoločnosti ISO ELEKTRONICS.

Cena v čase recenzie: 51,25 €

Praktický prístrešok na drevo G21

Prístrešok na drevo G21 WOH je stabilné, bezúdržbové a estetické riešenie na uskladnenie dreva pri dome, chate alebo záhradnom domčeku. Okrem materiálu vyniká aj stabilnou konštrukciou. Dve zadné spojovacie tyče zabraňujú rozštiepeniu prístrešku a veľmi pevné nosné tyče zabezpečujú celkovú pevnosť prístrešku.

Cena v čase recenzie: 179 €

Kovový domček na palivové drevo 1700x620x1400-1640

Mokré drevo sa ťažko zohrieva, to vie každý. Preto je vhodné ho skladovať a chrániť pred dažďom, snehom a vlhkosťou. Aby ste udržali teplo vo svojom krbe, kachliach a ohnisku, mali by ste si zaobstarať vhodný prístrešok, ktorý zabezpečí, že polená, kláty a iné palivové drevo si zachovajú svoju cennú hodnotu.

Cena v čase recenzie: 82,03 €

Drevený prístrešok na palivové drevo 224×144 cm

Kvalitný sklad palivového dreva vám umožní skladovať palivové drevo tak, aby bolo vždy suché a nestratilo svoje vlastnosti. Tento praktický prístrešok na drevo s rozmermi 224x144x190 cm vám umožní bezchybne uskladniť palivové drevo na celú vykurovaciu sezónu

Stabilný kovový kôš na drevo s pohodlnou rukoväťou

S rastúcimi cenami energií sa čoraz viac domácností rozhoduje pre alternatívny zdroj tepla v podobe krbu alebo kachlí na drevo. Ak ste aj vy fanúšikom romantického plápolajúceho ohňa počas chladných jesenných večerov, potom by ste určite nemali vynechať praktický a zároveň veľmi dobre navrhnutý koš na drevo.

Cena v čase recenzie: 46,99 €

Stojan na štiepané palivové drevo Limes SPD 520

Stojan je určený na ukladanie polien s dĺžkou 50 – 55 cm. Výška je pevná, nenastaviteľná. Je vyrobený z oceľových rúr pozinkovaných žiarom, ktoré sú v hornej časti spojené oceľovým lankom. Veľmi jednoduchá montáž pomocou niekoľkých skrutiek a matíc.

Cena v čase recenzie: 116,82 €

Veľký kovový vonkajší stojan na drevo SADR DOUBLE

Kúrenie drevom má stále svojich priaznivcov, a to nielen kvôli romantike plápolajúceho ohňa, ale aj z ekonomických dôvodov. Preto sa v domácnostiach čoraz častejšie stretávame s krbmi alebo kachľami a kotlami na drevo. Pre efektívne vykurovanie je však nevyhnutné mať drevo správne uskladnené, s čím vám môžu výrazne pomôcť kvalitné regály na drevo.

Cena v čase recenzie: 79,15 €

Drevený stojan Shelterlogic 238x36x120 cm

Stojany na drevo od spoločnosti Shelterlogic sú ideálnym riešením na celoročné skladovanie dreva. Vďaka stojanu je drevo nad zemou a nemá priamy kontakt so zemou. Tým sa eliminujú problémy s hnilobou a plesňami. Zároveň je cirkulácia vzduchu okolo dreva ideálna a drevo lepšie a rýchlejšie schne.

Cena v čase recenzie: 101,72 €

LanitPlast kovový stojan na drevo SHELTERLOGIC 1,2 m

Ak hľadáte kvalitný sklad dreva na zimu, potom určite siahnite po osvedčenej americkej značke ShelterLogic. Vysokokvalitný a dômyselne navrhnutý prístrešok na drevo je tiež dizajnový. Jeho pevná vystužená konštrukcia je vyrobená z odolných oceľových rúrok s priemerom 34 mm s prvotriednou antikoróznou úpravou. Boky sú príjemne zaoblené, rovnako ako vyvýšená základňa, vďaka čomu drevo nie je uložené blízko zeme a nestráca svoje vlastnosti vplyvom vlhkosti.

Cena v čase recenzie: 68,58 €

Dekoratívny kôš na drevo ku krbu vrátane príslušenstva

Kôš na drevo Baumax KS-10m

Cena v čase recenzie: 79 €

Kvalitný a pevný drevák Dekorhome 126 x 39 x 118 cm čierny

Ak si potrpíte na poriadok, nesmiete zabudnúť na uskladnenie palivového dreva. Či už je kúrenie drevom jediným zdrojom tepla vo vašom dome, chate či chalupe, alebo si len chcete trochu prikúriť v chladných dňoch, polená by ste mali vždy skladovať tak, aby drevo netrpelo vlhkosťou a nestratilo tak svoju kvalitu a výhrevnosť.

Cena v čase recenzie: 81,70 €