Drevené vyvýšené záhony

Pohodlné pestovanie bez ohýbania chrbta, kdekoľvek? Práve o tom sú drevené vyvýšené záhony. Vkusne zmenia vzhľad záhrady, terasy a ďalších priestorov okolo domu. Používajú sa tam, kde nie je možné vybudovať bežné záhradné záhony. Všade tam, kde nie je vyvýšený záhon, alebo dokonca tam, kde vyvýšený záhon nemôže byť, ale kde by sme napriek tomu chceli niečo pestovať, je vyvýšený záhon tou správnou voľbou.

Široké možnosti pohodlného pestovania

Drevené vyvýšené záhony vyzerajú pekne, zapadajú do záhrady a ponúkajú široké možnosti. Odporúča sa v nich pestovať zeleninu, ovocie a bylinky. Môžu byť vyrobené z guľatiny, ale nájdete aj riešenia z drevených paliet.

Pri drevených vyvýšených záhonoch sa tvar a výška riadia osobnými preferenciami. Môžeme si ich postaviť na mieru a vybrať si napríklad vyvýšené stupňovité lôžko pre maximálne pohodlie. Konštrukciu možno umiestniť na nespevnené aj spevnené plochy. Vyvýšená plocha sa ľahšie zahrieva a pestovanie je hračka.

Drevený vyvýšený záhon má najčastejšie obdĺžnikový tvar, ale vhodný je aj tvar písmena L alebo U. Kvôli ľahkému prístupu by nemal byť širší ako 130 cm. Výška by sa mala pohybovať medzi 60 a 80 cm.

Najlepšou voľbou sú drevené dosky a polená. Ničím neimpregnujte. Vnútri môžeme na drevo položiť polyetylénovú alebo gumovú fóliu.

Dôležité komponenty drevených vyvýšených záhonov

Dôležitými zložkami týchto vyvýšených záhonov sú kompost, lístie, konáre, hobliny, zemina, zvyšky rastlín, odrezky kríkov, drevná štiepka a pokosená tráva. Na dno položte sieťku na králiky. Na to sa nasypú konáre, vetvičky, drny, zemina, potom vrstva pokosenej trávy, lístia a rastlinných zvyškov. Potom ho prikryte vrstvou kvalitnej zeminy a kompostu. Každý rok pridávame vrstvu kompostu kvôli odburineniu. Každých päť rokov sa odporúča záhon obnoviť.

V prvom roku poskytuje záhon vynikajúce podmienky a výživu aj pre náročnejšie druhy zeleniny. Môžete skúsiť pestovať zemiaky, tekvice, cukety, uhorky alebo paradajky. V ďalších rokoch zaradíme koreňovú zeleninu, šaláty, jahody alebo špenát. Zmes zeleniny je vhodnejšia ako jeden druh. Vyššie druhy vysádzajte do stredu, aby nezatienili ostatné.

Drevený kvetináč v originálnom dizajne

Materiál, ktorý nemá konkurenciu. Je vhodný pre každý štýl zariadenia. Vytvára nezameniteľné čaro útulnosti. Vytvára jedinečnú atmosféru. Drevo, na ktoré sa môžete spoľahnúť v akomkoľvek dizajne. Tu v podobe pôsobivého kvetináča. Dekorácia, ktorá neunikne pozornosti nikoho.

Cena v čase recenzie: 34 €

Vyvýšený zeleninový záhon z borovicového dreva

Pestujte a zbierajte vlastné plodiny v ekologickej kvalite. Nie je nič lepšie ako vôňa čerstvých byliniek zo záhradného záhonu priamo do kuchyne a na tanier. Nič sa nevyrovná chuti vlastnej zeleniny. Na pohodlné pestovanie nielen v záhrade vám poslúži tento veľmi praktický vyvýšený záhon.

Cena v čase recenzie: 94,99 €

Záhradný kvetináč z agátového dreva v pôsobivom dizajne

Záhradný kvetináč Dekorhome z agátového dreva s nenápadným rustikálnym dizajnom vnesie do vášho vonkajšieho bývania nádych prírodných farieb. Je vyrobený z robustného masívneho agátového dreva, takže je výborne odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný na vonkajšie použitie.

Cena v čase recenzie: 57,20 €

Drevená polica do interiéru a exteriéru

Ako urobiť svoj domov a najmä vonkajší priestor ešte krajším, útulnejším a vytvoriť príjemnú atmosféru a oázu pokoja? Sázkou na istotu je drevo. Tu v podobe drevenej police. Podstata spočíva v samotnom materiáli a jeho všestrannom využití. Tento praktický predmet bude vítaný a cenený v každej domácnosti. Je vhodný do domácnosti alebo kamkoľvek do exteriéru, na záhradu, terasu, balkón atď.

Cena v čase recenzie: 43,10 €

Moderný záhradný kvetináč vrátane 2 vložiek

K správnej útulnej atmosfére nepochybne patria rastliny, kvety, skrátka flóra. Aby však všetko vyzeralo dobre a dokonale skrášlilo váš domov, musíte si vybrať správny kvetináč. Tu v modernom a nadčasovom dizajne. Samozrejme, oceníte ho aj z hľadiska funkčnosti a praktickosti.

Cena v čase recenzie: 32,99 €

Drevený vyvýšený záhon na nožičkách

Drevený vyvýšený záhon je ideálnou voľbou pre nadšených záhradkárov, ktorí by radi oživili svoju záhradu ďalšími kvetmi a inými rastlinami. Kvetináč je vyrobený z pevného a robustného impregnovaného reziva. Je preto odolný, odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný na použitie v exteriéri. Jeho nenápadný, rustikálny dizajn a robustná konštrukcia vnesú do vašej záhrady prirodzený pôvab.

Cena v čase recenzie: 160,88 €

Zvýšená posteľ v zaujímavom dizajne

Ako si spríjemniť pobyt vonku? Ako si spríjemniť záhradu, terasu, altánok, balkón? Je nezmeniteľnou skutočnosťou, že čaru rastlín sa nič nevyrovná. Rovnako ako drevo vytvára tú správnu útulnú atmosféru. V tomto prípade sú obidve možnosti kombinované.

Cena v čase recenzie: 219,53 €