Elektrické kosačky

Obľuba elektrických kosačiek je stále vysoká. A niet divu. Elektrické kosačky sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, takmer nulovou hlučnosťou, jednoduchou obsluhou a minimálnou údržbou. Nie sú ani finančne náročné. Jedinou nevýhodou je napájací kábel, ktorý môže svojou dĺžkou obmedzovať vašu prácu. Môže sa tiež zamotať do konárov stromov alebo kríkov a polámať kvety. Elektrické kosačky sú preto vhodné najmä na kosenie trávy na menších plochách.

Na výber sú dva základné typy elektrických kosačiek. Absolútnou klasikou je rotačná elektrická kosačka na kosenie na rovine. Druhým a doplnkovým typom kosačky je elektrická strunová kosačka alebo motorová kosačka, ktorú možno použiť v ťažko prístupnom, úzkom a členitom teréne. Je vhodná napríklad na úpravu trávnika okolo obrubníkov, záhonov alebo múrov.

Elektrická strunová kosačka FIELDMANN FZS 2505-E

Elektrická strunová kosačka Fildmann FZS 2505-E je skvelým riešením na údržbu trávnika, na ktorý sa nedostanete s rotačnou kosačkou, alebo keď budete kosiť naozaj malú plochu. Táto elektrická kosačka s príkonom 550 W sa vyznačuje jednoduchou manipuláciou, minimálnou údržbou a nízkou hmotnosťou. Ak máte k dispozícii prípojku, budete limitovaní len dĺžkou napájacieho kábla. Vďaka protišmykovej rukoväti na hornej rukoväti, bezpečnostnému spínaču a svorke na elektrický kábel je zaistená bezpečnosť obsluhy.

Cena v čase recenzie: 44,53 €

4-cestný zahradný rozdeľovač zásuviek s ochranným krytom

Utrpenie z neustáleho používania predlžovacieho kábla v záhrade na kosenie trávnika, pre elektrický gril alebo na osvetlenie večernej párty? S kamennou zásuvkou Waldbeck Power Rock Remote sa to dá ľahko ukončiť. Rozdeľovač s celkovým výkonom až 2 500 W je k dispozícii na súčasné napájanie kosačky, píly a záhradného rádia.

Cena v čase recenzie: 60,54 €

Elektrická záhradná kosačka FZR 2046-E so zberným košom

Chcete mať krásne upravený trávnik? A ak je to možné, trávnik, ktorý sa ľahko udržiava, pokiaľ ide o kosenie? Stačí si zaobstarať skvelého pomocníka v podobe tejto elektrickej kosačky.

Cena v čase recenzie: 135,37 €

Elektrická kosačka s výkonom 1300 W a 30 l košom

Nespornou výhodou elektrických kosačiek je ich kompaktnosť, nízka obstarávacia cena a nízke prevádzkové náklady. Nemusíte dopĺňať benzín, olej, nadmerne sa oň starať, napriek tomu je vždy spoľahlivým pomocníkom vo vašej záhrade a okamžite pripravený odviesť kvalitnú prácu. Potrebujete len napájací zdroj a môžete vyraziť.

Cena v čase recenzie: 92,57 €

Levná elektrická sekačka na trávu Fieldmann FZR 2046-E

Kosačka ponúka 6 polôh centrálneho nastavenia výšky rezu v rozsahu 20 – 70 mm. 50 l delený kôš (plast/textil). Výškovo nastaviteľná rukoväť s možnosťou úplného sklopenia.

Cena v čase recenzie: 135,37 €

Strunová kosačka s teleskopickou rukoväťou Extol Craft 416125

Ak máte členitú záhradu so stromami, skalami, obrubníkmi alebo plochami na sedenie, viete, aké ťažké je kosiť trávu bežnou kosačkou s pojazdom. V tomto prípade sa bez šikovnej a kvalitnej strunovej kosačky zaobídete len vtedy, ak chcete stráviť hodiny zložitým ručným pletím prerastenej trávy

Cena v čase recenzie: 42,3 €