Záhradné vozíky a kolieska

Záhradné vozíky a kolieska sú ideálnymi pomocníkmi pri upratovaní záhrady. Existujú modely na ručný pohon aj modely s motorom. Ich cena už stúpa vyššie. Jednoducho povedané, vozík si môžete kúpiť za 20 až 4 000 Eur. Záleží na tom, čo od nej očakávate a aké sú vaše finančné možnosti.

Bez koliesok

Takmer každý záhradník má záhradný kolieskový vozík. Odnáša trávu, lístie a mnoho ďalšieho. Ale tí, ktorí sú ambicióznejší a chcú si záhradkárčenie ešte viac spríjemniť, by sa mali poobzerať po trakači. Pre veľký pozemok je to takmer nevyhnutnosť. Rozhodne je rozumnejšie naložiť veci na vozík, ako ich prenášať a ťahať. Vozíky môžete tlačiť pred sebou a ťahať za sebou. Väčšie kolesá menej ničia trávnik. Niektoré vozíky sú skôr košíky na kolieskach.

Aký vozík si vybrať?

Moderné záhradné vozíky a kolieska sú v súčasnosti vyrobené najmä z odolných plastov. Stretnete sa aj s kovovými a čiastočne drevenými modelmi. Motorové vozíky a kolieska sú hitom. Pri výbere zvážte objem karosérie, konštrukciu vozíka, nosnosť, kolesá a tiež prítomnosť rôznych praktických funkcií. Môžu byť skladacie a vybavené plachtou. Na výber máte z mnohých veľkostí, vzorov a farieb.

Ľahké a robustné vozíky

Ľahšie plastové vozíky sa používajú na prepravu ľahších predmetov a materiálov. Možno do nich uložiť lístie, konáre, trávu, zeminu, sneh a záhradné náradie. Ťažšie a robustnejšie kovové vozíky sú vhodné na prepravu ťažších predmetov, ako sú napríklad kamene. Možno ich použiť aj na stavebné a renovačné práce. Motorové modely predstavujú väčšiu počiatočnú investíciu. Sú poháňané jednosmerným elektromotorom pripojeným na nápravu kolesa. Prevodovka potom tlačí alebo ťahá koleso príslušnou rýchlosťou v závislosti od tempa chôdze používateľa.

Môžeme sa stretnúť s kovovou konštrukciou a plastovým telom. Plastové vozíky majú objem približne 60 litrov, motorové vozíky 120 až 180 litrov. Väčšie vozíky majú objem 60 až 80 litrov. Malé vozíky majú nosnosť do 100 kg, väčšie do 200 kg.

Lacné záhradné / stavebné kolieska 60l

Záhradné koliesko uľahčuje prácu a znižuje námahu pri presune nákladu z miesta na miesto. Je to nepostrádateľný pomocník, či už pri práci na záhrade, alebo ako stavebné koliesko.

Cena v čase recenzie: 64,22 €

Vozík na drevo pre záhradný krb

Ak sa počas chladných zimných večerov radi zohrievate pri krbe a vytvárate si nielen teplo, ale aj romantickú atmosféru, potom potrebujete aj správne nástroje, aby ste si mohli vychutnať čarovný večer a pohodlie plápolajúceho ohňa. Dokonalé riešenie ponúka výrobok od spoločnosti ISO ELEKTRONICS.

Cena v čase recenzie: 51,25 €

Záhradný trakař 75 l Baumax

Pestujete ovocie a zeleninu alebo si počas voľných dní radšej oddýchnete v záhrade? Bez ohľadu na odpoveď by vám vo výbave nikdy nemalo chýbať kvalitné záhradné koleso. Baumax ponúka výrobok, ktorý nikdy nevyjde z módy a bude vám dobre slúžiť mnoho rokov. Tradičný záhradný trakař je vyrobený z kvalitnej ocele v pozinkovanom vyhotovení.

Cena v čase recenzie: 47,99 €

Rozmetadlo Gardena L

Praktické rozmetadlo od spoločnosti Gardena vám uľahčí prácu na záhrade. Sypač L je vhodný na stredne veľké veľké plochy, kde dokáže rovnomerne rozmiestniť hnojivo alebo iný posypový materiál. Kvalitne vyrobený výrobok zaručuje odolnosť voči korózii a poveternostným vplyvom, významnou výhodou je aj jednoduchá údržba pomocou vody.

Cena v čase recenzie: 40,99 €

Veľký záhradný vozík GÜDE GGW 250 so skladacou korbou

Praktický ťažný vozík vhodný na prepravu sena, trávy, záhradného odpadu, dreva, zeminy atď. okolo domu, na dvore, v záhrade atď.

Cena v čase recenzie: 99,19 €

Waldbeck Easy Rider s teleskopickou prednou tyčou

Vozeň Waldbeck Easy Rider je pripravený na veľké aj malé dobrodružstvá! Či už na prechádzky s deťmi, výlet na pláž alebo na prepravu nápojov – skladacieho vozíka sa už nebudete chcieť vzdať. Pomocou teleskopickej tyče vpredu alebo sklopnej tyče vzadu sa vozík dá ľahko premiestňovať.

Cena v čase recenzie: 126,4 €

Veľký ručný vozík Waldbeck Ventura

Ručný vozík Waldbeck Ventura je praktickým pomocníkom pri práci v záhrade a preprave veľkých alebo ťažkých predmetov. Chcete vysadiť živý plot alebo vytvoriť ešte pestrejší záhon? Potom je pre vás Ventura tým správnym partnerom. Všetky potrebné záhradné nástroje a rastliny môžete bez problémov prepravovať. Dokonca aj gril a prepravky na nápoje si po skončení práce nájdu svoje miesto na ploche 100 x 50 cm!

Cena v čase recenzie: 159,90 €

Ťažný prepravný vozík, ktorý zvládne aj náročný terén

Nezaťažujte si chrbát, keď si chcete užiť pokoj, prírodu a možno aj pláž, vodu a slnko. Praktický vozík Easy Rider prevezie všetko, čo potrebujete. Vozík má voľne sa pohybujúce kolesá s guličkovými ložiskami a mimoriadne široké pneumatiky na pohodlné ťahanie. Vpredu je teleskopická tyč a vzadu posuvná tyč. Rýchle zloženie vozíka uľahčuje jeho uloženie a zbalenie, napríklad na dovolenke.

Cena v čase recenzie: 129,90 €

Ručný vozík Waldbeck Ventura na prepravu ťažkých nákladov v záhrade

Ruční vozík Waldbeck Ventura je praktický pomocník při práci v zahradě a při přepravě rozměrných nebo těžkých předmětů. Chcete zasadit živý plot nebo si vytvořit ještě barevnější květinový záhon? Pak je zařízení Ventura pro Vás tím správným partnerem. Můžete s ním i bez námahy přepravovat vše potřebné zahradní nářadí a rostliny

Cena v čase recenzie: 219,90 €

Záhradný hadicový navijak Hozelock 2436R3535

Praktický nabíjací vozík výrazne uľahčuje zavlažovanie záhrady.

Cena v čase recenzie: 79,73 €